Het gebouw van het Centrum Informatie en Documentatie Israel (CIDI) in het centrum van Den Haag is beklad. Een ANP-verslaggever zag dat er een rode substantie op de muur, deur en ramen zit. Ook is bloem tegen de gevel gegooid. Er zijn geen teksten op het gebouw geschreven. Op de grond is een ketchupfles achtergelaten.
Een halfuur na de bekladding zijn pro-Palestijnse stickers geplakt bij het huis van een CIDI-medewerker in Amsterdam, bevestigt directeur Naomi Mestrum na berichtgeving van De Telegraaf. Zij noemt het "next level" dat dit bij een medewerker is gebeurd. "Dit is van een ander niveau dan de bekladding van het kantoorpand". De medewerker is volgens haar thuis, maar voelt zich geïntimideerd. Er is aangifte gedaan voor de beplakking.
Een deel van de bekladding bij het gebouw in Den Haag is door iemand gefilmd. In het filmpje zijn twee mensen te zien die (vloei)stoffen tegen het gebouw gooien en daarna wegfietsen. Het CIDI heeft de video op X gedeeld. De lobbygroep benoemt het samenvallen van de bekladding met het Gazadebat in de Tweede Kamer. "Alles wat te maken heeft met Israel is een doelwit. Wat wordt de volgende stap, waar eindigt dit?", schrijft het CIDI erbij.
Aangifte
Mestrum meldt dat er aangifte wordt gedaan voor de bekladding. De politie is op de hoogte van de bekladding, laat een woordvoerder weten. Er wordt onderzoek naar gedaan, onder meer door camerabeelden uit de omgeving te zoeken en via "andere methoden om te achterhalen wie hierachter zitten".
Ook het gebouw van de Tweede Kamer in Den Haag is donderdagmiddag tijdens het debat over de situatie in Gaza besmeurd met een rode vloeistof. De politie hield daar twee mensen aan voor "baldadigheid wegens bekladden", aldus de woordvoerder.
Door: ANP